قیمت چسب کموزیل

قیمت چسب کموزیل

 قیمت چسب کموزیل به دلیل نوسانات بازار روزانه محاسبه میگردد. برای آگاهی و اطلاع از قیمت چسب کموزیل با شماره ی09121139212 آقای بهزمان تماس حاصل نمایید.

چسب کموزیل چیست؟

چسب های کموزیل از پر کاربرد ترین چسب های صنعتی اتصال لاستیک به فلز میباشند. از این چسب برای چسباندن انواع ترکیب های الاستومر مانند لاستیک طبیعی , استایرن ، بوتادین و …) به انواع فلزات ( مانند آهن ، فولاد ، آلومینیوم و …) و یا محدوده زیادی از پلاستیک ها ( مانند پلی آمید ، پلی اپوکسید ، …) همچنین به شیشه و منسوجات مورد استفاده قرار می گیرد.

میتوان از چسب کموزیل به تنهایی استفاده کرد اما معمولا این چسب را به همراه یک پرایمر مناسب آن مورد استفاده قرار میگیرد. دلیل استفاده از پرایمر به همراه چسب این است که دارای  فوایدی مانند مقاومت محیطی محصول تولید شده میباشد.

 

کاربرد چسب کموزیل

از چسب کموزیل در صنایعی همچون :

تولید قطعات مختلف خودرو , صنایع تولید غلتک در کارخانه های سیمان , رابرلاینینگ انواع مخازن ,تولید غلتک ها و…. از این نوع چسب استفاده میکنند.

روش استفاده از چسب کموزیل

 1. در صورتیکه چسب در سرد خانه و یا  محیطهای سرد نگهداری میشود باید قبل از استفاده ، از گرم شدن آنها تا حد دمای 20 درجه سانتیگراد اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت خاصیت چسبندگی از بین میرود.
 2. مدت زمان لازم جهت خشک شدن هر لایه چسب طبق دستورالعمل همان محصول باید رعایت شود.
 3. همواره میزان دمای ولکانیزاسیون را مطابق دستورالعمل کنترل نمایید.
 4. یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از چسب کموزیل ، به هم زدن چسب قبل از شروع  عملیات چسب کاری است تا ذرات معلق موجود در مایع پایه ی این چسب، کاملا در آن حل شده و به صورت یکدست در آیند. در صورت عدم انجام این کار، اتصال لاستیک به فلز با کیفیت پایینی انجام خواهد شد.
 5. در حین عملیات چسب کاری نیز باید هر چند دقیقه یکبار چسب را به هم بزنید تا کاملا یکدست شود. توجه داشته باشید که مواد جامد معلق طی مدت 15 دقیقه مجدداً ته نشین خواهند شد.
 6. یکی دیگر از مواردی که در هنگام شروع عملیات چسب کاری ، بایستی مد نظر قرار بگیرد، اینکه سطح مورد نظر کاملا پاک و تمیز شود. روشهای مناسب آماده سازی سطح ، نظیر چربی زدایی ، اسید شویی ، سند بلاست (ماسه سایی) و شات بلاست ، رطوبت و دمای محیط و دمای سطح قطعه را مطابق دستورالعمل محصولات کنترل نمایید.

 این موضوع جهت اتصال منسجم و کاملا محکم لاستیک به فلز دارای اهمیت است.

برای تمیز کردن سطح فلز از کثیفی 2 روش وجود دارد

 1. روش شیمیایی: بهترین روش شیمیایی شناخته شده برای انجام این کار، روش فسفاته کاری می باشد.
 2. روش مکانیکی: مهم ترین  روش مکانیکی ، روش شن پاشی  است.

 

روش های انجام عملیات چسب کاری

انجام عملیات چسب کاری به 3 روش صورت میگیرد:

 1. استفاده از قلم مو
 2. غوطه ور کردن قطعه فلزی در پرایمر همراه با چسب کموزیل
 3. استفاده از اسپری برای چسب کاری روی سطح فلز

 

پرکاربرد ترین چسب کموزیل

چسب کموزیل آلمان 211:

به صورت یک پرایمر چند منظوره عمل میکند و در هنگام عملیات چسب کاری و در زمان اتصال فلز، به انواع لاستیک ها، عمل چسباندن و اتصال فلز مورد نظر، به چسب بعدی که روی آن قرار می گیرد را بر عهده دارد. برای اتصال لاستیک به فلز، زنجیره ای از چسب ها مورد نیاز بوده که این نوع چسب ، به عنوان اولین چسب در این زنجیره استفاده می شود .

 

قیمت چسب کموزیل

چسب کموزیل آلمان 222:

چسب کموزیل آلمان ۲۲۲ یکی دیگر از انواع چسب های کاربردی که در روند اتصال لاستیک هایی چون BR ، IR ، NR ، SBR ، NBR ، IIR و یا ترکیبی از آنها به انواع فلزات و پلاستیک ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

این چسب در بیشتر مواقع بعد از چسب کموزیل ۲۱۱ و بر روی آن قرار می گیرد. معمولا به رنگ مشکی بوده و به همین دلیل به راحتی می توان نقاطی را که چسبکاری نشده اند، مشخص نمود. زیرا لایه زیرین به رنگ طوسی می باشد.

چسب کموزیل آلمان ۲۲۲ ، به عنوان  عامل اتصالی بسیار مناسب در محدوده وسیعی از الاستومر ها، به انواع فلزات و پلاستیک ها شناخته میشود

قیمت چسب کموزیلبرای اطلاع از قیمت چسب کموزیل با شماره ی09121139212 آقای بهزمان تماس حاصل نمایید.