بهترین چسب دو طرفه

برای اینکه بهترین چسب دو طرفه را بتوانیم از بازارهای بزرگ یا مجتمع تولیدی تهیه نماییم با ما همراه باشید.ما سعی داریم در این نوشتار به این موضوع بپردازیم.

بسیاری کاربران و مشتریان عزیز از ما سوالاتی می پرسند که مرتبط با کیفیت چسبهای دورو هستند و مبنی بر اینکه اگر چسب دوطرفه فلان ویژگی را داشته باشد می تواند بهترین گزینه باشد و کیفیت کاری چسب تضمینی باشد ؟!

برخی از این سوالات عبارتند از : اگر چسب دو طرفه ضخیم باشد کیفیت بهتری دارد ؟ اگر چسب دو طرفه سخت تر برش بخورد کیفیت بهتری دارد ؟ چسب دو طرفه پوست پیازی بهتر است یا فوم ؟ چسب دو طرفه شیشه ای بهتر است یا ژله ای ؟ اگر چسب دو طرفه در کارتن بسته بندی شده باشد کیفیت چسبندگی آن از چسب های باز با دوام تر است ؟ آیا چسبی که در لحظات اول چسب کاری روی سطح چسبیده می شود و بلند نمی شود کیفیت بهتری دارد ؟ و سخن را درباره ویژگیهای چسب دو طرفه با کیفیت ادامه می دهیم. همراه ما باشید.

چسب دو طرفه چیست ؟

چسب دو طرفه به نوار چسبی گفته می ‌‌شود که در مقابل فشار حساس بوده و توسط ماده چسبنده دو طرف آن پوشش داده شده است.این محصول منحصرا برای چسباندن دو سطح به یکدیگر به طوری که که در محصول نهایی قابل رویت نمی باشد، توسعه داده شده است.

علت اصلی استفاده از چسب دوطرفه، ارائه محصول نهایی با کیفیت و دقت بالا می‌باشد.

در تقسیم بندی چسب ها از نظر ضخامت، می‌توان به چسب دو طرفه نازک و ضخیم یا بُعدی اشاره کرد.

چسب‌های دوطرفه نازک بطور معمول در کارهای سبک به کار گرفته می‌شوند اما چسب های بُعدی که ضخامت بالاتری دارند در کارهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد چسب دوطرفه

چسب دو طرفه  به عنوان چسب اتومبیل شناخته می شود. این اشاره صریح به علت کاربرد این چسب در متصل کردن زه  و داشبورد اتومبیل و چسباندن تزیینات بر روی اتومبیل، دیده می شود. به راحتی با کمک این چسب می توان وسایلی را که از روی داشبورد سقوط می کنند را به آن متصل نمود.

پارچه و الیاف به کمک چسب دو طرفه در صنایع مختلف چسبانده می شوند. چسب دو طرفه، به منظور چسباندن عایق های حرارتی و برودتی نیز استفاده می شود. از  چسب دو طرفه  برای اتصال انواع فوم ها و پلی اتیلن در صنایع مختلف استفاده می شود. در صنعت لوازم خانگی و بسته بندی، از  چسب دو طرفه  برای چسباندن بسته ها و قطعات استفاده می شود.

              چسب دو طرفه

انواع چسب طرفه

برخی از مصرف کنندگان تنها بر این تصور هستند که برای داشتن ویژگیهای  بهترین چسب دو طرفه با کیفیت تنها باید چسب های برند خریداری کنیم .

با نگاهی به تولید انواع چسب های دو طرفه می توان دریافت که این دیدگاه کاملا اشتباه است چرا که هر مدل چسبی برای کاربردهای خاصی تولید می شود . از این رو گونه های چسب دو طرفه را اگر بهتر بشناسیم  می توانیم بهترین چسب دو طرفه متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنیم و هم ویژگیهای چسب دو طرفه با کیفیت را حفظ کنیم  و نیازی به آزمون خطا در چسب کاری خود نداشته باشیم انواع چسب های دو طرفه رایج عبارتند از :

1-چسب دوطرفه کلیشه

ازبهترین چسب دو طرفه آلمانی موجود در بازار جسبهای کلیشه یا چسب پایه کلیشه میباشند . این نوع چسب دوطرفه ساختاری از فوم های فشرده با چسبندگی بالا دارند که در صنایع مختلف از آن استفاده می شود  این نوع چسب کاملا انعطاف پذیر بوده و از ویژگیهای منحصر بفرد آن ،به این می توان اشاره کرده که این چسب بعد از یک بار استفاده با حفظ درصد قابل توجهی از  خواص چسبندگی خود را حفظ می کند و بدون به جا گذاشتن اثری از خود روی سطح بلند می شود  .

2-چسب دوطرفه ژله ای

از دیگر چسبهای دو طرفه  پر کاربرد در صنعت چسب های صنعتی چسب دو طرفه ژله ای می باشند که بر خلاف بیشتر چسب های دورو برای اکتیو شدن نیاز به جذب حرارت دارند . این چسبهای که با عنوان چسب دوطرفه ژله ای شناخته می شوند برای وصله کردن اجسام سخت و نیاز به چسبهای انعطاف پذیر مورد استفاده قرار می گیرند .

رول های استاندارد این چسبها 30 متری ، 50 متری  و 100 متری در عرض های کامل 105 سانتی متری ، 5 سانتی ، 3 سانتی و 2 سانتی موجود می باشد.

3-چسب دو طرفه پوست پیازی

چسب های پوست پیازی دو طرفه چسب هایی هستند که مدل بسیار نازک تر از چسب های سیلیکونی هستند به طوری که اگر با احتیاط عملیات چسب کاری انجام نگردد پاره می شوند . شاید گاهی اوقات حتی فکر کنید که این چسبها کاغذی هستند اما این گونه نیست،چسب های پوست پیازی بر خلاف نازکی و ظرافت خود  بسته به برند های مورد استفاده بسیار قوی و محکم می باشند و چسبندگی بسیار بالایی را ارائه می کنند .

4-چسب دوطرفه تسا

چسب تسا یا تزا tesa از بهترین برندهای چسب دو طرفه آلمانی است . این برند بهترین چسب دو طرفه در ایران بشمار می رود . در بیشتر اصنافی که چسب دو طرفه مصرف می شود استفاده از چسب تسا فوم یا شیشه ای اولین پیشنهاد چسب دوطرفه برای ارائه بهترین کیفیت چسبندگی می باشد .

چسب دو طرفه تزا در تولید قاب شاسی ، انواع تزییات منزل ، مصارف صنعتی همچون کاربردهای پزشکی ،  صنایع کیف و کفش ، تولید قطعات الکتریکی ، تولید قطعات  الکترونیکی همچون کامپیوتر ، آلبوم دیجیتال ،کارتن سازی ، استفاده در خیاطی ها و خودرو سازی و کلی کاربردهای دیگر امروزه دیده می شود .

چسبچسب دو طرفه

انواع چسب طرفهچسب دو طرفه چیست ؟چسب دوطرفه پوست پیازیچسب دوطرفه تسا یا تزاچسب دوطرفه ژله ایچسب دوطرفه کلیشهکاربرد چسب دوطرفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *