در خصوص انواع نوار نقاله چه می دانید؟ نوار نقاله آجدار در وقع برای جابه جایی مواد و وسایل در خط تولید بسیار کاربرد دارند.

از این نوار نقاله برای شیب هایی تا ۴۵ درجه مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار نقاله یکی از متداول ترین انواع نوار نقاله محسوب می شود. این آج ها در نوار نقاله آجدار در جهت هی عرضی و طولی گسترده می شوند. نوار نقاله لاستیکی آجدار وی از لغزش بار بر روی نوار نقاله جلوگیری می کند.

نوار نقاله آجدار

             نوار نقاله آجدار

یکی دیگر از انواع تسمه های لاستیکی نوع آجدار آن می باشد که آج های موجود برروی تسمه برای انتقال مواد سنگین و سخت به کار گرفته می شوند. حداکثر عرضی که برای این نوع تسمه وجود دارد 100 سانتی متر بوده و حداقل عرض موجود 20 سانتی متر می باشد. حداکثر زاویه گره نیز به نوع مواد و ساختار نوار نقاله بستگی دارد.

نوارهای آجدار را نمی توان به وسیله چرخاننده های معمولی از جمله درام و رولیک به کار گرفت . تسمه های معمولی با شیب زاویه ای 18 درجه مورد استفاده قرار می گیرند.

نوار نقاله آجدار برای انتقال مواد در شیب های بیش از حد متوسط ، که با توجه به نوع و شکل و ابعاد مواد ممکن است تا زاویه ی 45 درجه نیز برسد، مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از نوار نقاله آجدار که ارتفاع آج آنها mm 14 است بهترین گزینه برای انتقال مواد محسوب می باشد.

نوار نقاله آجدار یکی از متداول ترین و پرکاربردترین انواع نوار نقاله ها می باشد.آج ها در نوار نقاله آجدار در هردو جهت طولی و عرضی نوار گسترده شده اند که در راستای عرضی به شکل V بوده و همه ی عرض نوار را می پوشانند. در مواردی که خطوط انتقال مواد دارای بخش هایی با تغییر در زاویه ی شیب خط ، نوار نقاله آجدار راه حل بسیار مناسبی می باشد.

کاربرد نوار نقاله آجدار

کاربرد نوار نقاله آجدار معمولا در جهت جابجایی‌ مواد و قطعات در بسیاری از خطوط تولید و مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. از نوار نقالۀ آجدار در باربری اتوماتیک برای حمل وسایل دارای بیشترین کاربرد است.

از دیگر کاربردهای این نوع نوار نقاله می توان به استفاده از آن در پیشخوان فروشگاه ‌ها، پله ‌برقی  و یا پیاده ‌روهای متحرک اشاره کرد.

کارآیی نوار نقاله آجدار

نوار نقاله با استفاده از دو عدد توپی یا درام مورد استفاده قرار می گیرد. این درام ها به طور پیوسته بر روی ماده ای که بر روی آن ها چرخ می شود حلقه می زنند، البته این عملیات با رویۀ نامحدود از گیربکس، چرخ دنده ها، تسمه لاستیکی پهن و قلاب انجام می شود.

در مرحله بعدی تسمه با استفاده از یک سری غلطک ها به خوبی در ادامه مسیر پشتیبانی و هدایت می شود. از کارایی غلطک ها این است که در مرکز دستگاه از حمل در یک محفظه جلوگیری می کنند.

نوار نقاله های تسمه ای که بعد از نوار نقاله های آهنی بهترین نوع نوع نوار نقاله می باشند و کیفیت خوبی دارند، که تنها معایبی که این نوار نقاله ها دارند این است که بعد از چند سال تسمه از بین رفته و مجبور به تعویض تسمه خواهید شد

زمینه های کاربرد نوار نقاله آجدار :

  • معادن ، گودال های شن و ماسه ، کارخانه های سیمان و آهک
  • کشاورزی : حمل و نقل دانه ، سیب زمینی و کود
  • حمل زغال سنگ و کک
  • پالایشگاه های قند ، معادن نمک
  • سنگ شکن متحرک
  • نوع دیگر نوار نقاله آجدار ، پروفایل های متقاطع با توجه به مشتری در ارتفاع 20 تا 110 میلی متر است.

اتصال نوار نقاله آجدار با فرآیند سرد (توسط چسب آپارات مخصوص ) ، جوشش گرم و اتصالات مکانیکی طبق در خواست مشتری در سایت فروشنده و خریدار امکان پذیر می باشد.

نوار نقاله آجدار

نوار نقاله آجدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *