چسب بنر

چسب بنر

امروزه وقتی از چسب بنر صحبتی میکنیم خیلی ها به فکر فرو میروند و از خود میپرسند چسب بنر چیست ؟ در ارتباط با سوال این افراد اگه بخواهم به صورت کوتاه پاسخی ارائه دهم باید بگویم این نوع چسب یک چسب تک جزئی قطره ای میباشد که سرعت اتصال بسیار بالایی دارد (کمتر از 3 ثانیه) و بیشتر در زمینه های چاپ بنر و فلکس مورد استفاده قرار میگیرد . برا دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه نیز با ما همراه باشید.

چسب بنر چیست

چسب بنر چیست

توضیحات تکمیلی چسب بنر

چسب

چسب

این چسب یکی از پر مصرف ترین متریال ها میباشد که در زمینه چاپ بنر استفاده میشود این چسب علاوه بر برجستگی بالا , دارای وزنی سبک ,مقاوم در برابر فشار و پارگی و خورندگی بسیار کم میباشد که معمولاََ برای چسباندن بنر ها در عرض های بزرگ به یک دیگر و یا لیفه کردن آن ها به کار میرود , به این نوع چسب، چسب ولد نیز گفته میشود , سرعت اتصال آن زیر 3 ثانیه میباشد و کاربرد این چسب برای تابلو های بزرگ شهری , عکس ها و تبلیغات بسیار بزرگ استفاده میشود.

این نوع چسب نوعی چسب قطره ای میباشد که با توجه به کاربرد آن که برای چسباندن بنر حتی بر روی شیشه و چاپ فلکس دارد , با نام چسب بنر شناخته شده است.  نام علمی این چسب Methyl Alpha cyanoacrylate (متیل آلفا سیانو آکریلات) میباشد که یکی از خصوصیاتی که این چسب دارد سرعت چسبندگی و قدرت چسبندگی بالای آن میباشد و در وزن های 50 تا 100 گرم تولید و به بازار عرضه میشود.

چسب Methyl Alpha cyanoacrylate یا همان چسب بنر بر خلاف چسب های دوقلو و… که چسب های دو جزئی میباشند. یک نوع چسب تک جزئی میباشد که هیچ نیازی به ماده سخت کننده ندارد و با برخور به ذرات خارجی , ذرات ریز آب و رطوبت شروع به خشک شدن میکند. به همین دلیل با استفاده بیشتر از این چسب باز خورد شما هیچ تغیری خواهد کرد زیرا لایه مجاور با هوا و سطح خشک میشود ولی دیگر لایه ها تغیری نمیکنند.

چسب بنر تولید ایران

چسب بنر تولید ایران

تولید چسب بنر

به دلیل وجود شرکت های بسیار زیادی که در تولید این چسب فعالیت میکنند چسب های بنر بسیاری در بازار موجود هستند که قیمت آنان به دلیل تفاوت کیفیت نیز متفاوت میباشد . بیشترین چسب Methyl Alpha cyanoacrylate یا همان چسب بنر به صورت وارداتی میباشد و از کشور چین به ایران وارد میشوند. البته چسب های بنر ایرانی با کیفیت بالا نیز در بازار وجود دارد.

از چسب قطره ای بنر در زمینه های دیگری نیز استفاده میشود که در ادامه به آنها نیز میپردازیم .  از این سری چسب ها در زمینه های اتصال فلز به فلز , لاستیک به لاستیک , لاستیک به پلاستیک , فلز به لاستیک , پلاستیک به سرامیک , فلز به پلاستیک , کاغذ به سرامیک ,  شیشه به چوب , فلز به شیشه و در نهایت چسباندن لیفه بنر نیز استفاده میشود و کاربرد دارد.چسب بنر

نکاتی که در هنگام استفاده از چسب بنر باید حتما رعایت کنید :

چسب Methyl Alpha cyanoacrylate یا همان چسب قطره ای بنر در برابر  بنزین , روغن , الکل و بسیاری دیگر از حلال ها مقاوم میباشد . توجه داشته باشید که چسب های بنر در برابر رطوبت و حرارت نیز دارای مقاومت بسیار بالایی میباشند. لازم به ذکر است که چسب بنر یک نوع چسب سمی میباشد و هنگام استفاده از آن حتماََ باید از دستکش مناسب , عینک و ماسک استفاده کنید و در زمان کار با آن بخار آن را نیز نباید تنفس کنید.

در هنگام برخورد چسب با پوست و یا چشم باید به سرعت به پزشک مراجعه نمایید , حلال چسب بنر خشک شده استون میباشد و باید با پنبه آغشته به استون تمیز شود. توجه داشته باشید که تولید بنر و فلکس در اندازه های غیر استاندارد میسر نمیباشد.