چسب اتصال لاستیک به فلز

چسب اتصال لاستیک به فلز

چسب اتصال لاستیک به فلز از محصولاتی است که در حال حاظر کابرد بسیار زیادی در صنایع تولید قطعات خودرو و همچنین صنایع رابرلاینینگ و …. را دارد.

جالب است بدانید در حال حاظر  شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که سازنده ی  چسب اتصال لاستیک به فلز هستند و آن را در سطح کشور به فروش میرسانند.

معمولا از این نوع چسب ها برای اتصال لاستیک به فلز، شیشه ،پلاستیک و همچنین انواع منسوجات کاربرد دارد که در ادامه بیشتر با کاربرد های این محصول آشنا میشنویم.

چسب اتصال لاستیک به فلز

چسب کاملاک KM 12 معادل کموزیل 222

چسب اتصال لاستیک به فلز چه کاربردی دارد؟

چسب اتصال لاستیک به فلز از چسب های بسیار قدرتمندی است که امروزه در صنعت تولید قطعات خودرو، تولید انواع غلتک ها برای کارخانه های سیمان در صنایع رابرلاینینگ انواع مخازن فولادی، فلزی و … می باشد.

 

چسبندگی بالا

این چسب به علت چسبندگی بسیار بالایی که دارد محصول مناسبی برای چسباندن دسته گسترده ای از لاستیک ها و الاستومر ها به فلزات با پیوندی قوی و جدانشدنی می باشد.

مشاوره

برای اینکه بتوانید بهترین بهره را از این چسب ببرید باید نوع لاستیک به همراه فلز و یا پلیمری که قصد اتصال آنها به یکدیگر را دارید به شرکت تولید کننده اطلاع دهید تا متناسب با خواسته ی شما بهترین محصول را در اختیار شما قرار دهند.

در شرکت های تولید چسب اتصال لاستیک به فلز کارشناس و مشاور هایی وجود دارد که با توجه به کاری که قرار است شما در شرکت، کارخانه و یا کارگاهتان انجام دهید با توجه به بودجه شما ،  برای انتخاب بهترین محصول مشاوره های لازم را به شما میدهند.

 

چسب اتصال لاستیک به فلز

چسب کاملاک KM 28 معادل کموزیل 511

  روش استفاده  چسب اتصال لاستیک به فلز

معمولا از این چسب به صورت دو جزئی استفاده می شود و در کنار یک پرایمر مورد استفاده قرار میگیرد. پرایمری که مورد استفاده قرار میگیرد مثل یک لایه محافظ عمل میکند و از فلز در برابر زنگ زدگی، خوردگی و همچنین پوسیدگی محافظت میکند.

پرایمر جزء ابتدایی عملیات چسب کاری با چسب لاستیک به فلز می باشد و بعد از اینکه فلز کاملا آماده چسب کاری شد با اسپری و یا قلمو روی فلز مورد نظر قرار میگیرد و تقریبا پس ازگذشت 30 دقیقه چسب لاستیک به فلز روی آن قرار میگیرد اصولا پرایمر با چسب 211 و چسب لاستبک به فلز را با با چسب 222میشناسند.

بعد از تبخیر شدن حلال چسب و خشک شدن چسب لاستیک به فلز در زمان تقریبا 30 دقیقه در دمای محیط ، قطعه ی چسب خورده را برای تقویت ، استحکام و برقراری پیوند های قوی بین عناصر  در دستگاه اتوکلاو  و یا دستگاه پرس قرار داده. این دستگاه در دمای بین 130-160 درجه سانتی گراد فشاری معادل 50-400 تن را وارد میکند! که باعث میشود عملیات پخت لاستیک و یا همان عملیات ولکانیزاسیون انجام شود.

این فرایند باعث میشود که  واکنش های بسیار متعددی بین فلز و لاستیک و چسب لاستیک به فلز رخ دهد که در نتیجه باعث افزایش استحکام و مقاومت این محصولات می شود.

چند نکته در مورد چسب اتصال لاستیک به فلز

  1. معمولا به صورت مایع بوده و دارای ذرات جامد میباشد پس باید قبل از استفاده آن را به خوبی تکان داد.
  2. این چسب در سرد خانه ها و در دمای زیر صفر نگهداری میشود باید قبل از استفاده به دمای 20 درجه بالای صفر برسد.
  3. برای اینکه چسب کاری کیفیت بالایی داشته باشد باید قبل از شروع کار قطعه مورد نظر از هر نظر پاکسازی شده باشد.
  4. حتما باید از حلال مخصوص خود چسب اتصال لاستیک به فلز، برای رقیق کردن چسب استفاده شود.
  5. ضخامت لایه های چسب مرتب اندازه گیری شود  و ضخامت لایه های مختلف چسب در کنترلتان باشد.
  6. برای خشک شدن لایه های  چسب اتصال لاستیک به فلز، زمان خاصی لازم است که با توجه به دستورالعمل آن محصول باید رعایت شود .

با رعایت این نکات قطعا کار شما کیفیت بالایی دارد و مشکلی برای کار شما  پیش نخواهد آمد.