چسب آینه و چسب بنر

چسب آینه و چسب بنر

چسب آینه ABZ

چسب آینه ABZ

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در اتباط با چسب آینه ABZ برای شما شرح دهیم پس حتما با ما همراه باشید.

چسب آینه ABZ  به صورت کلی یک نوع چسب آینه سیلیکونی یا همان چسب آکواریوم میباشد در ادامه قصد داریم اطلاعاتی راجب چسب و نحوه استفاده از آن را برای شما عزیزان بازگو کنیم پس حتما با ما همراه باشید.

یکی از ویژه ترین چسب های سیلیکونی نیوترال موجود در بازار چسب آینه ABZ مدل plus 964 clear  با خاصیت الاتسیک میباشد ماندگاری بسیار بالا  و قدرت چسبندگی فراوان این چسب چسب آینه ABZ در تمامی سطوح رایج از جمله شیشه و آینه , فلز و پلاستیک , باعثد شده تا این چسب محبوبیت زیادی را در بین نصاب های شیشه و آینه کسب کند .

از جمله ویژگی های این چسب آینه ABZ شامل استحکام و کشش بسیار بالا – زمان خشک شدن کم و ترک نخوردن در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید نیز میشود.

چسب آینه ABZ سلیکون نیوترال یک چسب تک جزئی خنثی , بدون رنگ و بدون بو میباشد که از آن برای چسباندن آینه نمای ساختمان , پر کردن درز های پنجره , آب بندی شیشه , چسباندن آینه و شیشه و برخی از صنایع خودرو سازی استفاده میشود.

مقاومت حرارتی این محصول در برابر گرما و سرما از 20- درجه سانتی گراد تا 120+ درجه سانتی گراد میباشد و زمان خشک شدن چسب آینه ABZ حدود 5 تا 10 دقیقه میباشد.

نکاتی که در هنگام نگهداری و استفاده از این چسب باید در نظر بگیرید

در نظر داشته باشید که این محصول را باید در دمایی حدود 5 تا 30 درجه سانتی گراد باید نگهداری شود. و اگر آتش سوزی اتفاق افتاد باید این محصول را با خاموش کننده پودر شیمیایی CO2 خاموش کنید.

تاریخ انقضا این محصول 12 ماه میباشد , هنگام استفاده از این محصول حتما درستکش به داست داشته باشید و در صورت تماس چسب با پوست سریعاََ آن را شستشو نمایید . توجه داشته باشید که باید از این محصول در محیطی که تهویه مناسبی دارد استفاده کنید و حتما باید دور از اشعه و جرقه نگهداری و استفاده شود.

نحوه استفاده از چسب آینه ABZ

چسب آینه ABZ

چسب آینه ABZ

در ابتدار باید از تمیز بودن سطح مورد نظر اطمینان حاصل کنیم پس بهتر است قبل از هر کاری گردو خاک و چربی روی سطح را به وسیله کلینر یا هر تمیز کننده دیگری پاک کنیم. دمای سطحی که چسب آینه بر روی آن قرار میگیرد باید نهایت 40+ باشد پس بعد از تمیز کردن دمای سطج را نیز کنترل میکنیم.اگر بخواهیم تعدادی بیش از یک آینه را در کنار هم قرار دهیم به منظور رفت و آمد هوا بهتر است فاصله بین یک الی دو ثانتی متری بین آنها قرار دهیم.

اگر بخواهیم چسب سیلیکونی را به صورت عمودی بر روی آینه بچسبانیم بهتر است که 3 تا 5 میلیمتر عرض و 10 تا 25 سانتی متر طول داشته باشد. توجه داشته باشید که فاصله بین چسب های سیلیکونی باید بین 3 تا 7 سانتی متر باشد.نحوه چسب زدن به منظور چسب گردش هوا و خشک شدن چسب اهمیت بسیار بالایی دارد پس بهتر است که حتما آن را رعایت کنیم و از چسب زدن روش اشتباه دایره ای نا منظم و دورا پرهیز کنیم .

در شکل زیر روش درست چسب کاری و روش اشتباه چسب کاری را مشاهده میکنید . حتما توجه داشته باشید که باید به روش درست و اصولی آینه برا چسب کاری کنید تا به درستی اتصال برقرار شود.

چسب مخصوص چسباندن آینه

نحوه اصلولی زدن چسب اتصال آینه

 

پس از رعایت کردن تمامی دستورالعمل های استفاده از چسب سیلیکونی آینه باید آینه را به سطح مورد نظر(دیوار ها , محیط داخلی خانه و…) بچسبانیم و با استفاده از نوار چسب کاغذی حدود یک تا دو ساعت  آینه را بر روی سطح فیکس نگه میداریم تا به صورت کامل خشک شود.

نوار چسب کاغذی حتما باید به صورت عمودی زده شود و پس از خشک شدن کامل چسب میتوانید آن را جدا کنید .