چسب آپارات سرد

چسب آپارات سرد

چسب آپارات سرد امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژِی چسب های بسیاری برای آپارت سرد و گرم تولید شده که بارز ترین این چسب ها چسب آپارات سرد SC2000 و SC4000 میباشد . ما قصد داریم اطلاعتی را در همین راستا به شما ارائه دهیم پس حتما با ما همراه باشید.

چسب آپارات سرد

چسب آپارات سرد

چسب آپارت سرد SC 2000

چسب SC 2000 یکی از چسب های شاخص شرکت Tip Top  آلمان میباشد که برای اتصال لاستیک و آپارات آن مورد استفاده قرار میگیرد . این چسب کاربرد های بسیار زیادی در زمینه های تغییر اتصال انواع تسمه های نقاله و آپارات دو سر آنها را دارا میباشد که با ترکیبات خاص و منحصر به فرد ساخته و توضیع شده است. این ترکیبات سبب شده تا در برابر آب روغن  , گرد و خاک و اسید ها و … مقاومت بالایی را از خود نمایش دهد. چسب آپارات سرد

این چسب هم برای آپارات سرد و هم برای آپارات گرم مورد استفاده قرار میگیرد.

این چسب ها کاملا به صورت دو جزئی ارائه میشود  و به همراه هر چسب SC 2000  یک هاردنر (سخت کننده) نیز ارسال میشود.

چسب آپارات سرد  SC-2000

چسب آپارات سرد  SC-2000

طریقه مصرف چسب آپارات سرد SC 2000

چسب SC 2000 به صورت دو جزئی ارائه شده و به همراه هر یک کیلو گرم چسب 30 گرم هاردنر (سخت کننده) ارسال میشود.چسب آپارات سرد

حتما باید در نظر بگیرید که به میزان مورد نیاز از هاردنر را با چسب مخلوط کنید زیرا پس از استفاده  و در معرضه هوا قرار گرفتن شروع به سخت شدن میکند. حتما توجه داشته باشید که پس مانده چسب به هیچ عنوان به داخل قوطی چسب بر نگردانید.

پس از مخلوط کردن هاردنر با چسب  باید دقت کنید که سطح تسمه , فلز و یا قطعه لاستیک مورد نظر کاملا خشک بود و فاقد هر گونه کثیفی , چربی , گرد و خاک باشد.

پس از آن به مقدار لازم از هاردنر و مخلوط چسب را بر روی هر دو سطح مالیده و کمی به آن زمان میدهیم تا کمی سفت شود تا چسبندگی  لازم را پیدا کند. پس از کمی سفت شدن هر دو سطح را روی هم قرار داده و زیر فشار میگذاریم تا عمل چسبندگی به صورت کامل و با استحکامی بالا انجام شود.چسب آپارات سرد

برای خشک شدن کامل این چسب 8 تا 24 ساعت زمان نیاز است حتما توجه داشته باشید که تا خشک نشدن کامل آن سطوح را از هم جدا نکنید.

چسب Sc2000

چسب Sc2000

چسب آپارات سرد SC 4000

چسب آپارات SC 4000 ساخت شرکت Tip Top آلمان میباشد که مختص اتصال لاستیک میباشد, این چسب نیز کاربرد های فراوانی در تغییر اتصال های آپارات و نقاله در دو سر آنها دارد.

این چسب به دلیل فرمول ترکیبی خاصی که دارد موفق شده در این زمینه سالهای زیادی فعالت داشته باشد و به عنوان برترین چسب مخصوص آپارات لاستیک شناخته شود. چسب آپارات سرد

چسب آپارات SC 4000 به صورت دو جزئی میباشد و در برابر گرد و خاک , چربی , آب روغن و موارد اسیدی بسیار مقاوم میباشد و بازدهی بی نظیری داشته.

طریقه مصرف چسب آپارات سرد SC 4000

بهترین چسب برای چسباندن لاستیک

بهترین چسب برای چسباندن لاستیک

چسب SC 4000  از دسته چسب های دو جزئی میباشد به همین دلیل باید حتما قبل از استفاده از آن مقدار مورد نیاز را با هاردنر (سخت کننده) آن را مخلوط کنید.

حتما توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این چسب هر دو سطح را کاملا پاکسازی کنید و بدون کثیفی از چربی , آب و روغن  گرد و خاک و… باشد سپس مقدار لازم از چسب و هاردنر آن رو بر روی هر دو سطح مالیده و کمی صبر میکنیم تا کمی سفت شود و پس از آن هر دو سطح را بر روی هم قرار داده و زیر فشار میگذاریم تا چسبندگی به صورت کامل و محکم انجام شود. زمان مورد نظر برای چسبندگی کامل این چسب بین 8 تا 24 ساعت میباشد

به همراه چسب SC 4000 برای هر یک کیلو گرم چسب 30 گرم هاردنر نیز ارسال میشود .

تفاوت چسب لاستیک یا چسب آپارات sc 2000 چیست ؟

چسب SC2000 آپارات گرم و سرد یک لاستیک دوجزیی مایع بر پایه کلروپرن می باشد .

هنگامی که با مقدار مناسبی از هاردنر (سخت کننده) خود (UTR 20) مخلوط می شود .

و در دمای اتاق به حالت کیور یا همان چسبندگی لازم رسیده و کاتالیز می شود و چسبندگی و مقاومت آن بسیار بالا می رود .

و به عنوان بهترین چسب سرد آپارات شناخته می شود .

tip top cement sc 2000 بهترین راه حل اتصالات صنعتی است.

این چسب قابلیت ترمیم کردن ، چسباندن و پرکردن مواد لاستیکی را دارد .

چسب آپارات تسمه sc 2000 ایده آل برای پوشش یا آپارات (اتصال) لاستیک به لاستیک ، لاستیک به آهن و فولاد و … و اورتان را دارد .

همچنین به عنوان چسب سرد آپارات نوار نقاله ( اسپلایس ) و تعمیر نوار نقاله پارچه ای نیز به کار می رود .

علت محبوبیت چسب لاستیک sc 2000 این است که:

بعد از آپارات گرم یا سرد نوار نقاله یا تسمه و یا اتصال قطعات لاستیکی ، گرد و خاک و آب و روغن و مواد اسیدی بسیار مقاوم بوده و چسبندگی بینظیری دارد.

طریقه ی مخلوط کردن چسب نوار نقاله sc2000 :

چسب REMA SC2000 شامل چسب مایع و سخت کننده (هاردنر) در نسبت ۱ k.g چسب نسبت به ۴۰g سخت کننده است .

این دو جزء باید کاملا مخلوط شوند.

بخش مخلوط شده باید در عرض ۲ ساعت استفاده شود لذا باید به مقدار لازم چسب پنچری sc 2000 با محلول هاردنر مخلوط شود .

محدوده دمایی این چسب بین -۱۰ درجه سانتی گراد تا +۴۵ درجه سانتی گراد می باشد .

و برای اپارات گرم بوسیله پرس کردن نیز مناسب است.

چسب آپارات سرد